קצת על שמעון איל-

במהלך שירותו הצבאי ביחידה מובחרת, נפצע שמעון מפגז, יד ימינו נקטעה וחוברה בניתוח, ולא היה ברור אם יוכל לשוב ולהשתמש בה. 

לאחר מספר ניתוחים ותקופת שיקום ארוכה ומאומצת, בה החליט לשקם עצמו באמצעות שחייה וספורט במים, הצליח שמעון להחזיר לעצמו את התחושה ביד והיא חזרה לתפקד.

בעקבות השיקום העצמי הבין כי הפעילות במים ובבריכה, היא הדרך הטבעית והטובה ביותר לשיקום, וכך החל להתנדב ולסייע בשיקום נכי צה”ל בבריכת בית החייל בירושלים.

במקביל יצא לדרך מקצועית והשתלם במקצועות המים – אימון, הצלה, ועבודה במים עם תינוקות ועם בעלי מוגבלויות.

בין השאר התמחה בעבודה במים עם תינוקות בבית הספר “ברדה” שבהולנד ובשחייה שיקומית לנכים בבית הספר לאורתופדיה בברצלונה “שיקום נכים במים”.

עם השנים והניסיון המקצועי שצבר, הבין כי על מנת להגיע לתוצאות השיקומיות הטובות ביותר אצל ילדים בעלי צרכים מיוחדים, יש להתחיל את השיקום בגיל מוקדם ככל האפשר, ומוטב אף מיד לאחר הלידה.

ואכן שמעון איל הוא היחיד בעולם שמטפל בתינוקות עם פגיעה מוחית החל מגיל 4 שבועות במים.

בכל המחקרים המודרניים מוכח כי רוב ההתפתחות המוחית נעשית בשלבי חייו הראשונים של התינוק, ע”י גירויים נכונים, מאולץ התינוק להגיב, במיוחד אצל תינוקות שנפגעו פגיעה מוחית, וכך בעצם איזור אחר במוח “לוקח” תפקוד והתוצאות מרחיקות לכת עד כדי ניסים. תינוקות שאובחנו עם C.P. עומדים על רגליהם והולכים, בניגוד לכל התחזיות.

שמעון בעל הכשרה של מאמן שחייה בכיר ממכון וינגייט, מרכז את קורס מדריכי שחייה התפתחותית לתינוקות באוניברסיטת ת”א ואת הקורסים לשחייה שיקומית באוניברסיטת ת”א (הידרותרפיה) .

טיפולי ההידרותרפיה מתאימים לבעלי צרכים מיוחדים, מוגבלות גופנית ,בעיות מוטוריות, בעיות רגשיות וקוגניטיביות ומקנה למטופל שיפור מיומנויות מוטוריות, פיתוח יכולת ריכוז, שיפור הקואורדינציה, חיזוק, התפתחות נכונה, חיזוק הביטחון העצמי, ההנאה והקניית כלים להתפתחות נכונה.